ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

 

 

Galerie Emila Juliše

Pavel R. Vejrážka, Tylova 151, 439 01 Černčice u Loun

tel.: 602 456 314 / info@vejr.cz

GPS: 50°21'46.893"N, 13°50'44.536"

mapa

 

Mediálními partnery výstavy jsou:

 

KŘEST KNIHY „TAM NĚKDE“

doprovodná akce výstavy

REKONSTRUKCE

ze sbírek Evy a Vratislava Effenbergerových

15. 09. 2013

 

V rámci výstavy REKONSTRUKCE se 15. září konala lehce doprovodná akce v podobě křtu knihy TAM NĚKDE autorů Pavla R. Vejrážky a Jakuba Effenbergera. Moderní černý román byl napsán v letech 1983 až 1985 a vydán byl k 28. - 30. výročí svého vzniku. Spoluautoři totiž dospěli k názoru, že by se dalšího výročí již nemuseli dožít, rovněž důstojnější a příznačnější prostředí by hledali jen velmi těžko.
Úvodu se ujal autor předmluvy Asterión, následovali ho improvizovanými a vzájemně se doplňujícími vstupy František Dryje a Přemysl Martinec, který knihu ilustroval.

Bibliografická anotace: Pavel R. Vejrážka - Jakub Effenberger: TAM NĚKDE. Černčice, Fabio, 2013, 8°, 223 (5) stran, 15 celostránkových ilustrací, kresba v titulu a barevná mutace téže kresby na obálce Přemysl Martinec. Měkká lepená vazba. Doporučená cena 195 Kč.

Zajímavosti: Layout byl vyhotoven jako volná parafráze knihy J. K. Huysmanse - Tam dole (A. Srdce, 1919); podobně se zhostil vlastní interpretace původního ornamentu ilustrátor Přemysl Martinec. Román byl psán poštovní formou, autoři si navazující části románu navzájem posílali. Ke sjednocení a přepsání textu na kancelářské papíry A4 došlo v závěru roku 1985, kdy bylo vyhotoveno sedm exemplářů. Později bylo vyhotoveno dalších sedm kopií ve formátu A5, které zcela nejednotně a nekoncepčně svázal kraslický knihvazač Jiří Raška; knihy byly ručně číslovány, každá měla vepsáno jméno svého majitele. První oficiální vydání z roku 2013 bylo vydáno ve 400 výtiscích, připravuje se několik přednostních exemplářů tištěných na speciálním papíru, s originální kresbou Přemysla Martince ve frontispicu. Žádný z přednostních výtisků nebude v běžné distribuci, získat jej lze jen po dohodě s některým z autorů.

Zakoupit nebo objednat knihu můžete v Galerii Emila Juliše – Černčice (info@vejr.cz; tel.: 602 456 314), v internetovém knikupectví Kosmas, v nakladatelství a knihkupectví Trigon nebo na stránkách Analogonu.

pozvánka v tisknutelné kvalitě – formát pdf

 

 

FOTOGRAFIE Z VERNISÁŽE (foto Jiří Bouda)

 

FOTOGRAFIE MÍRY „PLAZÍKA“ BLAŽKA sen.


OHLASY Z TISKU

Nové knihy (autor Jan Nejedlý) [formát mht]

Recenze knihy Tam někde na iLiteratura.cz (autor Petr Nagy) [formát mht]

Zprávy Spolu českých bibliofilů v Praze 2/2013 (autor dr. Petr Ladman)

Článek Míry Plazíka Blažka na ePeruc s odkazem na fotografie


Související odkazy:

Kosmas - Jeff-Jeneč - Knihovna Akademie věd České republiky


 

Jan Kohout - objekt Jan Kohout - objekt Jan Kohout - výstava Jan Kohout - výstava Jan Kohout - výstava Jan Kohout - výstava Jan Kohout - výstava Jan Kohout - výstava Jan Kohout - výstava (Bořek Zasadil) zleva: Jan Kohout, P. R. Vejrážka, dr. F. Dryje, J. Menoušek Dr. František Dryje