ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

 

Galerie Emila Juliše

Pavel R. Vejrážka, Tylova 151, 439 01 Černčice u Loun

tel.: 602 456 314 / info@vejr.cz

GPS: 50°21'46.893"N, 13°50'44.536"

mapa

 

 

 

 

KŘEST KNIHY

„SPIRIT OF A WOMAN“


a journey through the sculpture of Lazarus Takawira

 

 

Dne 13. června v 15:00 proběhl u příležitosti otevření GALERIE EMILA JULIŠE a nových prostor antikvariátu FABIO v Černčicích u Loun křest knihy o zimbabwském sochaři Lazaru Takawirovi. Bylo prezentováno celkem 16 Takawirových soch, z toho 15 ze sbírky dr. Marie Imbrové a jedna z depozitáře Galerie Emila Juliše (z téhož zdroje pocházelo i jedno dílo, jehož autorem je rovněž zimbabwský umělec Josiah Manzi). Takawirovy sochy byly doprovozeny souběžnou výstavou renomovaných moderních českých autorů (Zdeněk Sýkora, Kamil Linhart, Vladislav Mirvald, Zdeněk Veselý, Emil Juliš, Jiří Kolář, Martin Stejskal, Jan Švankmajer a další).

 

FOTOGALERIE Z INSTALACE VÝSTAVY

(foto Jiří Bouda / všechny fotografie najdete ZDE / za návštěvu rovněž stojí vlastní stránky Jiřího Boudy)

 

 

FOTOGALERIE ZE KŘTU KNIHY A Z OTEVŘENÍ GALERIE EMILA JULIŠE

(foto Jiří Bouda)

 

FOTOGRAFICKÝ ZÁPISNÍK BOŘKA ZASADILA

 

NAVŠTÍVIL VERNISÁŽ I DUCH KAMILA LINHARTA?

Kolem osmé hodiny večerní se nad Galerií Emila Juliše objevil (na zcela čisté, bezmračné obloze!) atypický útvar mraku. Prakticky na stejném místě vydržel až do absolutní tmy (přes dvě hodiny!), jen pozvolna měnil tvar a barvy. Zcela přirozeně všem zbylým návštěvníkům asocioval TŘI vystavené obrazy Kamila Linharta, jednoho z čelných představitelů Lounské krajinářské školy, přítele Emila Juliše, Zdeňka Sýkory a Vladislava Mirvalda... Kamil Linhart zemřel téměř přesně před TŘEMI lety – 19. 6. 2006.

 

 

POZVÁNKA

 

LAZARUS TAKAWIRA S POKŘTĚNOU KNIHOU

Krátce po křtu knihy SPIRIT OF A WOMAN navštívila Marie Imbrová Lazara Takawiru a předala mu autorské výtisky. Fotograf Eric Gauss byl u toho...

 

OHLASY Z TISKU

THE HERALD (Zimbabwe) 27. května 2009 (formát mht)

server allAfrica.com – 27. května 2009 (formát mht) [článek následně přetisklo několik nejvýznamnějších zpravodajských serverů zabývajících se africkým uměním ]

SVOBODNÝ HLAS – č. 24 / 17. června 2009 (formát pdf)

PRESS – č. 24 / 17. června 2009 (formát pdf)

REGIZI (Kronika) (najdete zde i reakci britské královské rodiny, jíž byla kniha o Takawirovi a pozvánka na výstavu rovněž zaslána)

Rozhovor Davida Hertla s PhDr. Marií Imbrovou pro Severočeský Atlas - Český rozhlas (Africké umeni najdete nedaleko Loun...) (mp3)

Sohař Lazarus Takawira je s publikací spokojen (Svobodný hlas, 22. července 2009, str. 3) - (formát pdf)
Článek rovněž převzalo Ministerstvo zahraničních věcí na svůj informační web... - (formát mht)

 

 

NA STRÁNKY LAZARA TAKAWIRY

NA STRÁNKY ANTIKVARIÁTU FABIO A GALERIE EMILA JULIŠE