ZPĚT NA ÚVODNÍ STRÁNKU

 

 

Galerie Emila Juliše

Pavel R. Vejrážka, Tylova 151, 439 01 Černčice u Loun

tel.: 602 456 314 / info@vejr.cz

GPS: 50°21'46.893"N, 13°50'44.536"

 

 

Mediálními partnery Galerie Emila Juliše jsou

 

PŘIPRAVOVANÉ AKCE / VÝSTAVY / SETKÁNÍ

 


 

10. DUBNA 2010 / 16:00

 

MARTIN STEJSKAL – PRVNÍ A POSLEDNÍ

 

OBRAZY / MULTIMEDIÁLNÍ PROJEKCE

 

Martin Stejskal (19. 2. 1944, Praha), jedna z ikon českého surrealismu, člen Surrealistické skupiny, respektovaný hermetik a znalec alchymie. František Dryje říká: Stejskal je od konce šedesátých let až podnes jedním z nejvýraznějšímch představitelů třetí generace českého surrealismu. Navazuje na starší surrealistickou produkci, rozvíjí koncepty a principy, které obstály v širším dějinném kontextu, ale i jedinečným způsobem obohacuje, proměňuje či inspiruje tvůrčí, experimentální i teoretickou bázi hnutí.

V posledních letech se Martin Stejskal věnuje rovněž multimediálním projektům; spolupracoval např. s bratry Lecianovými na projektu Xofferus (tak je dle legendy nazýván nositel tzv. filosofického zlata; vznik 24 Capricií Niccoly Paganiniho údajně motivoval sám hrabě Saint-Germain); mutace provedení tohoto díla ve Smetanově síni v Praze bude se svolením autorů součástí připravované vernisáže. Je rovněž autorem knih Labyrintem tajemna, Praga hermetica – esoterní průvodce po Královské cestě a Geheimnisse des magischen Prag.... Publikuje a spolupracuje s revuemi Analogon a Logos. Jako výtvarník vystavoval a je současně zastoupen v mnoha významných soukromých i veřejných sbírkách v ČR, na Slovensku, v Maďarsku, v Rakousku, SRN, Francii, Švýcarsku, Velké Británii a USA.

KOMPLETNÍ POZVÁNKA (PDF) - 1,2 MB

 

Ukázky prací Martina Stejskala:
V ROCE 2010 DÁLE UVAŽUJEME O TĚCHTO VÝSTAVÁCH A PREZENTACÍCH

SAMIZDAT – JULIŠ / VESELÝ / KUNDERA. Téměř unikátní tisky, vydané v několika málo exemplářích v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století pro radost autorů a jejich přátel.

ZDENĚK VESELÝ – GRAFIKA. Výjimečný malíř a mistr grafických technik, přítel Emila Juliše a Ludvíka Kundery. Vystavena bude drobná i velkoformátová grafika, rovněž jedinečné tiskové plotny, štočky a dřeva.

JAN VALT – samostatná výstava dalšího z významných představitelů Lounské krajinářské školy zmapuje vrchol Valtovy tvorby z přelomu 70. a 80. let minulého století...